Nowa firma - analiza-wskaznikowa

Analiza wskaźnikowa

nowa-firma.com.pl

Forum

Analiza wskaźnikowa? (Maja Sobolewska)
Witam, jestem bardzo zainteresowana gotowymi arkuszami Excela liczącymi wskaźniki xxxę o wskazanie,skąd można je ściągnąć. Z góry dziękuję za pomoc.
(więcej...)

3
Analiza wskaźnikowa Graala na tle szerokiego rynku (Mistrzu)
Wskaźnik Wartość dla spółki Najniższa wartość w WIG Średnia wartość w WIG Najwyższa wartość w WIG Ocena wskaźnika C/WK 0,57 0,12 1,76 18,15 niedowartościowanie C/ZO 6,66 0,69 14,20 46,75 niedowartościowanie C/P 0,25 0,05 1,67 36,04 niedowartościowanie EV/EBIT 23,01 2,46 19,65 49,35 przewartościowanie EV/Przychody 0,85 0,17 2,92 42,95 niedowartościowanie Analiza wskaźnikowa na tle sektora Wskaźnik Wartość dla spółki Najniższa wartość w sektorze Średnia wartość w sektorze Najwyższa wartość w sektorze Ocena wskaźnika C/WK 0,57 0,45 1,73 7,30 niedowartościowanie C/ZO 6,66 3,85 11,96 27,97 niedowartościowanie C/P 0,25 0,11 0,68 2,51 niedowartościowanie EV/EBIT 23,01 7,15 18,90 41,90 przewartościowanie EV/Przychody 0,85 0,28 1,07 3,36 niedowartościowanie
(więcej...)

1
Analiza Finansowa - pomocy! (artek)
Domyślnie Analiza Finansowa - pomocy! Witam, Rozwiązuje zadania z Analizy Finansowej. Muszę wyliczyć i przeanalizować kilka wskaźników. Dysponuje bilansem i rachunkiem ZiS . Mam kilka problemów: - wskaźnik pokrycia długu (przy wykorzystaniu Ebit = zysk netto + odsetki ) Ebit / raty kap. + odsetki - skąd wziąć raty kapitałowe i które odsetki? Z przychodów czy kosztów finansowych? - wskaźnik pokrycia długu (zysk brutto + odsetki / raty kap. + odsetki) - ta sama sytuacja - wskaźnik pokrycia odsetek (zysk brutto + odsetki / odsetki) - które odsetki? - wskaźnik pokrycia długu z Cash flow (zysk netto + amortyzacja / rata kap + odsetki) - wskaźnik pokrycia odsetek 2 stopnia ( Ebit + amortyzacja - podatek / odsetki) - ale które odsetki?
(więcej...)

1
Analiza wskaźnikowa krok po kroku (Anulka)
Dużo opisane jest w poradniku inwestora. Może w tym coś znajdziesz
(więcej...)

2
Analiza wskaźnikowa (Jankos)
Hej. Dopiero zaczynam stawiać pierwsze kroki i się uczę. Mam problem z interpretacja obliczaniem wskaźników chodzi np. o ROA. Wiem, że jest to stosunek zysku netto do aktywów. Coś mi nie pasuje w moich wyliczeniach bo znacznie się różnią od zamieszczonych na stronie spółki. Dlaczego wartości zaprezentowane akurat na money pl nie odpowiadają tym wyliczeniom. Jak to prawidłowo wygląda? Bardzo proszę o pomoc
(więcej...)

1

Dodaj nowy temat:

Tytuł:
Autor:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
nosił wilk razy kilka ponieśli i...